Su Kaplumbağasının Cinsiyeti

tarafından
370
Su Kaplumbağasının Cinsiyeti
5/5 - (1 vote)

Su kaplumbağasının cinsiyeti nasıl belli olur? Su kaplumbağasının cinsiyetini anlayabilir miyiz? Kırmızı yanaklı su kaplumbağası cinsiyeti, çizgili dere kaplumbağa cinsiyeti, nasıl anlaşılır?

Su Kaplumbağasının Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır?

Su kaplumbağalarının cinsiyetini belirlemek için bakmamız gereken en önemli şey hayvanın ne kadar büyük olduğudur. Buradaki büyüklükten kasıt, kabuğunun uzunluğudur. Kabuk uzunluğu erkekle su kaplumbağalarında dişilere göre daha kısa olacaktır. Dişi kaplumbağaların kabukları daha iri olmaktadır.

Su Kaplumbağası Cinsiyet Öğrenme

Diğer cinsiyet belirleme unsuru olarak ise kaplumbağamızın kafasını kontrol edebiliriz. Yine erkek kaplumbağanın kafası daha küçük iken dişilerin kafaları daha büyük olmaktadır. En dikkat çeken ve genelde belirleyici olan ise ön tarafta bulunan tırnaklarının uzunluğudur. Eğer tırnaklar uzunsa erkektir. Dişilerde ise tırnaklar kısa olmaktadır. Arkada bulunan tırnaklar kısa, öndekiler ise oldukça uzunsa erkektir. Her iki taraf da kısaysa genellikle dişidir.

Bir diğer cinsiyet anlama yöntemi olarak ise alt kabuğu söyleyebiliriz. Alt kabuk eğer düz bir zemine koyduğunuzda çıkıntılı ise kaplumbağanız erkektir. Dişilerde ise alt kabuk düz bir şekilde olmalıdır. Kuyruk ise yine cinsiyeti belirlemek için kullanabileceğimiz yöntemlerden birisidir. Erkeklerde kuyruk uzun ve kalındır. Dişilerde ise kuyruk kısadır. Kuyrukta dikkat edilmesi gereken ve cinsiyet belirlemede en etkili olan şey ise gördüğünüz deliktir. Bu delikten erkek cinsel organını çıkarmaktadır. Bu deliği görüyorsanız ve bu delik kabuktan uzak ise hayvanımız büyük ihtimalle erkektir. Delik kabuğa yakın bir konumda ise hayvanımız dişidir. Kabuğun sınırında ise delik, hayvan dişidir.

Su Kaplumbağası Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır Video:

Video açılmıyorsa Su Kaplumbağası Cinsiyeti linke tıklayarak videoyu izleyebilirsiniz.