Su Kaplumbağası Ne Yer?

tarafından
153
Su Kaplumbağası Ne Yer?
5/5 - (1 vote)

Su kaplumbağası ne yer? Su kaplumbağalarının beslenmesi nasıl yapılır? Bu yazımızda bu soruları cevaplayacağız. Su kaplumbağası etçil midir yoksa otçul mudur?

Su kaplumbağaları, etçil ve otçul hayvanlardır. Doğal ortamlarında “avcı” bir tür olarak bilinen su kaplumbağaları, balık ve su canlıları yiyebildikleri gibi, yaşam alanlarında bulunan bitkileri de yemektedirler.

Evde su kaplumbağası nasıl beslenir?

Su kaplumbağalarına özel olarak hazırlanmış yemlerden tercih etmelisiniz. Haftada bir kere aç bırakmak koşuluyla haftada 6 gün kaplumbağaların günlük ihtiyaçlarını karşılamak üzere hazırlanmış olan yemlerden verebilirsiniz. Bu yemler, besleyici ve hayvanınıza uygundur.

Su Kaplumbağası Karides Yer Mi?

Haftada 1-2 kereden fazla olmamak koşuluyla karides ve kurutulmuş balık gibi protein içerikli yemleri kullanabilirsiniz.

Su Kaplumbağası Meyve ve Sebze Yer mi?

Bazı meyveleri sebzeleri yiyebilir. Ayrıntılı bir bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Su kaplumbağası ne yer videolu anlatım

Eğer video izlemede sorun yaşıyorsanız Su Kaplumbağası Ne Yer video linkine tıklayıp youtube üzerinde de izleyebilirsiniz.