Kara Kaplumbağası ve Su Kaplumbağası Arasındaki Fark

tarafından
511
Kara Kaplumbağası ve Su Kaplumbağası Arasındaki Fark
5/5 - (1 vote)

Kara Kaplumbağası ve Su Kaplumbağası Arasındaki Fark nedir sorusunu cevaplayalım. Kaplumbağa denince herkesin aklına gelen o bildiğimiz suda yaşayan canlı aslında su kaplumbağasıdır. Kara kaplumbağası ve su kaplumbağası ülkemizde birbirine çok karıştırılıyor. Hadi gelin detaylı bir şekilde kara kaplumbağaları ve su kaplumbağalarından bahsedelim.

Su Kaplumbağası Nedir?

Su kaplumbağaları, ömrünün çoğunluğunu suda geçiren ve aynı zamanda karada da yaşayabilen bir canlı türüdür. Su kaplumbağaları deniz kaplumbağalarından farklı olarak tatlı suda yaşamaktadırlar. Deniz kaplumbağaları ise su kaplumbağalarından farklı olarak tuzlu suda yani denizde yaşamaktadırlar. Su kaplumbağalarının ömürleri ortalama 20-25 yıla kadar uzanabilmektedir.

Kara Kaplumbağası Nedir?

Kara kaplumbağası ise su ile herhangi bir teması bulunmadan, doğa ortamında su olmadan dağda, çayırda, çölde vb. yerlerde yaşayan canlı türüdür. Kara kaplumbağaları ise ciddi uzun süre yaşam imkanına sahiptir. Bazı türleri 200 yıla varan ömre sahip olabilmektedir.

Kara Kaplumbağası ve Su Kaplumbağası Arasındaki Fark Nedir?

Temel fark, su kaplumbağalarının hem karada hem suda yaşayabilmesi kara kaplumbağasının ise yalnızca karada yaşayabilmeleri denilebilir.

Daha detaylı bilgiler için Su Kaplumbağası Youtube kanalımızı takip edebilirsiniz.